Kanadský premiér: "Jsem znepokojen štvanicí na paní Tymoshenko!"

18. října 2011 v 18:43 | posted by Snooki |  Articles
Kanadský premiér Spethen Harper se vyjádřiv v dopise pro ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovyče, že je velmi znepokojen nad soudem s bývalou ukrajinskou preérkou Yulií Tymošenkovou. Podle něj má soud jasnou politickou motivaci.

"Ukrajina a Kanada mají zvláštní partnerský vztah, který byl vytvořen hlavně ukrajinskými přistěhovalci v Kanadě. Jsem proto velice znepokojen posledním vývojem ve Vaší zemi a to zejména zjevnou politickou motivací soudu s Yulií Tymoshenko." napsal v dopise Harper.

Kanadský premiér zdůraznil, že souhlasí s ostatními odborníky, kteří tvrdí, že soud s Tymoshenko nemá prvky řádného procesu a spravedlnosti. "Celá Kanada je přesvědčena, že spravedlivé a neávislé soudnictví je základem pro demokratický stát. Jistě si vzpomínáte na mou koncerenci v Kyjevě v řijnu 2010, povzbuzoval jsem celou Ukrajinu k závazku k demokracii. Nemohu přihlížet na velmi negativní dopad na vztahy Kanady a celého světa s Ukrajinou díky této štvanici na paní Tymoshenko!"
"Naše dobré vztahy s Ukrajinou byli postaveny na dodržování demoracie, lidských práv a právního státu. Kanada je stále silný člen v boji o demokracii, mír a prosperující Ukrajinu. K tomuto cíly jsme se zavázali, ale za těchto okolností budeme muset závazek porušit..."
 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 7:52 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama