Articles

News | 5.11.2011

5. listopadu 2011 v 15:08 | posted by Snooki
Mám pro vás novinky, které se udály za dobu mé další nepřítomnosti. Je jich spousta!
Petro Andrushko zpochybnil rozsudek se celé vyšetřování "plynové kauzy". Soud prý nedbal vůbec na nic. Chyby v řízení začaly už u vznesení obvinění a táhly se celým procesem. I vyměřený trest neodpovídá tomu o čem se jedná. V procesu prý ani není přesně definováno, kterou pravomoc tedy vlastne Yulia Tymoshenko překročila. Soud jasně ignoroval všecny důkazy o nevinně Tymoshenkové a vůbec je nepřipustil do soudního procesu. Soudní řízení bylo viditelně jednostranné.
Velká Británie se přidala k dalším státům, které vydali prohlášení, že Ukrajinu naléhavě žádají aby propustila Yulii Tymoshenko. Pokud se prý toto nestane, Británie okamžitě přestane Ukrajině pomáhat ve věcech ve kterých jí doposud podporovala a pomáhala. Pokud se chce začlenit do EU, musí ukázat, že je na úrovni Evropských zemí. Velká Británie také upozornila na to, že stále více států světa ke k této záežitosti staví uplně stejně, ale bohužel Ukrajina dělá, že je neslyší. Podle Británie Tymoshenková dala jasně najevo během Oranžové revoluce, že je schopná v zemi budovat demokracii a toto je rozhodující čas pro Ukrajinu. Pokud by dále pokračovali v jejím zadržování, bude to vést k dalším protestům a nepokojům na Ukrajině.
Yulia Tymoshenko poslala z vazby dopis Hillary Clinton. Jednalo se kondolekci, ve které vyjadřovala Tymoshenková soustrast po smrti matky Clintonové, která zamřela ve věku 92 let. Text kondolence:
"Jsem strašně smutná z dění okolo Vaší matky a tak chci Vm a celé Vaší rodině vyjádřit upřímnou soustrast. Z toho, co jsem se dozvěděla, Vaše matka překonala hodně útrab ve svém životě, byla to opravdu obdivuhodná žena. Obdivuji jí také proto, že byla zapojena do spousty charitativních akcí, které pomáhaly zanedbávaným a týraním dětem. Bylo to poslání, kterému zasvětila celý svůj život. Jsem na ní velmi hrdá. Chci, aby jste věděla, že budu mít Vás i celou Vaší rodinu v myšlenkách a budu se za Vás modlit".
Podle Annie Sugier je odsouzení Tymoshenkové pouze pokud odstranit obávaného soupeře. Podle Annie byla Tymoshenková výbornou premiérkou, která udělala mnoho efektivních a užitečných opatření ve věci ekonomiky. Pod jejím vedením ekonomika na Ukrajině prudce stoupla.
Rada Evropy opět žádala Kyjevský soud o setkání s bývalou Ukrajinskou premiérkou Yulií Tymoshenko ve vězení a žádost byla opět odmítnuta. Rada Evropy se vyjádřila tak, že je to opravdu nepřijatelné, ale že nadruhou stranu je to jasný důkaz o režimu, který tam vládne. Rada Evropy se i vyjádřila i tak, že soud musí umožnit Yulii Tymoshenko návštěvu jejího lékaře, což neudělal.

Viktor Shvets: "Tohle je do nebe volaící cynismus!"

30. října 2011 v 9:24 | posted by Snooki
Viktor Shvets, bývalý právník Spojených energetických systémů Ukrajiny, prohlásil, že znovuotevření procesu proti Oleksandru Tymoshenko a Hennadiy Tymoshenko je pouze politická msta Yulii Tymoshenkové.
"Pro mě, jako pro právníka je tohle do nebe volající cynismus a jasně to dokazuje, že celý ten procest je politicky vedená štvanice na Tymoshenkovou. Prezident chce pouze odstranit svého nejnebezpečnějšího konkurenta" řekla Shvets.
Uvedl také, že věci týkající se UESU byly definitivně uzavřeny Nejvyšším soudem v roce 2004.
"Nejsou žádné důvody k tomu, proces znovu otevřít. Celá ty léta nikdo proti rozhodnutí soudu nic nenamítal. Najednou, když prezident vidí, že Tymoshenkovou nemůže položot, tak tahá nesmyslné věci" dodal Shvets.
Kolega Yulie Tymoshenko Oleksandr Turchynov také řekl, že Ukrajina i nadále útočí na Yulii Tymoshenko a nedbá doporučení a proseb ostatních předních a velmi mocných států.

Tymoshenková zvolena Nejvlivnější ženou Ukrajiny!

28. října 2011 v 14:04 | posted by Snooki
Časopis Focus vydal v roce 2011 opět žebříček 100 nejvlivnějších žen Ukrajiny!
Překvapivě zařadil Yulii Tymoshenko již pátým rokem na první místo a to i za této situace. Yulii moc gratuluju a jsem za to hodně ráda :))

Vstup do EU? Po splnění dvou zásadních podmínek!

28. října 2011 v 13:44 | posted by Snooki
images.jpeg
Evropská parlament jedna ve Ukrajina a podpořil Martense v tom, že by měla být Tymoshenková okamžitě propuštěna a Ukrajina jí musí umožnit účast na nadcházejích volbách. Jinak nemůže být považována za demokratický stát a její vstup do EU není možný, pokud nebudou tyto podmínky splněny.
E. parlament i potvrdil, že odsouzení Tymoshenkové je jasné porušení lidských práv a že se Ukrajina tímto vrátila do sovětských časů. Evropský parlament nejednal jen kvůli Tymoshenkové poprvé. První mimořádné jednání proběhlo už 12.řijna. Parlament rovněž vložil do podmínek pro přijetí Ukrajiny do EU tyto rozhodnutí - propuštění a možnost zůčastnit se nadcházejících voleb. Je to poprvé co si EU dala takto zvláštní podmínky pro vstup do EU.

Martens: Vyjednávání s EU? Ano, ale až bude propuštěna Tymoshenková!

28. října 2011 v 13:38 | posted by Snooki
untitled-1.jpg
Objevila se další velmi zajímavá informace z EU.
Předseda Evropské lidové strany Martens přišel s rozhodnutím, že spolupráce mezi Ukrajinou a Evropskou Unií je možná, pouze za podmínek, že bude propuštěná Yulia Tymoshenková a další političtí vězni a že Ukrajina umožní Tymoshenkové plnou účast na nadcházejících volbách.
Přímo řekl: "Ano, spolupráce mezi námi a Ukrajinou ano - ale má to jisté podmínky. A jednání s prezidentem Janukovyčem? Také, proč ne. Ale musí být propuštěna Yulia Tymoshenko a další političní vězni a paní Tymoshenko musí být umožněna účast v nadcházejících volbách. Pokud Ukrajina tyto podmínky nesplní, tak vyjednávání mezi námi a Eu opravdu není možné."

News (24.10-26.10)

28. října 2011 v 13:34 | posted by Snooki
Rozhodla jsem, že vám nebudu překládat celé články, které byly vydány za dobu co se tu nic nedělo díky mé nepřítomnosti, ale jeslikož už to jsou články v podstatě neaktuální, tak přeložím, jen to nejpodstatnější z nich.
_______________________________
(24.10) Oleksandr Tuchynov opět prohlásil, že všechny procesy vedené proti Tymoshenkové jsou jen msta prezidenta Janukovyče a sám sebe se ptá, že je velmi zajímavé, že jakmile začal nátlak na prezidenta z různých Evropských i zámořských zemí, tak je ticho po pěšině. Že by strach?
_______________________________
Odvolání Tymoshenkové by mělo být řešeno nejdříve za šest týdnů, oznámil Kyjevský soud, který se bude případem zabývat. po tomto prohlášení se začaly tvořit spekulace, že se opět jedná jen o hraní o čas ze strany prezidenta. Případ by měl být projednávám tzv. rychlosoudem. Je to zrychlená forma soudu, kde nebudou svědci vyslýchání tak důkladně, ale pouze oreintačně.
______________________________
Ukrajina otevírá další proces proti Tymoshenkové, ve kterém nepůjde jen o ní, ale i o jejího manžela Oleksandra Tymoshenko. Soud se bude snažit zvrátit rozhodnutí z roku 2001, že jsou oba manželé nevinní ve věci Spojených Eenergetických systémů Ukrajiny. Celá věc je brána jako pokus zlomit silnou vůli Tymoshenkové tím, že prezident se bude snažit nyní odklidit její velkou oporu - její rodinu a blízké spolupracovníky. Do případu je zapojen i otec Oleksandra tymoshenko Hennedi Tymoshenko, který je Yulii také velkou oporou. Právníci se brání tím, že tyto případy byly uzavřen Nejvyšším soudem Ukrajiny a že tohle je pouze pokud prezidenta. Vidí, že Tymoshenkovou nedokáže zlomit, tak svoji agresi přenáší na její rodinu.
___________________________

Odvolání Tymoshenkové bylo podáno

28. října 2011 v 13:19 | posted by Snooki
Olseksandr Turchynov konečně oznámil to, že Yulia Tymoshenko schválila finální verzi odvolání, podepsala a chystá je jí před soudu přes vězeňkou zprávu.
"Yulia Tymoshenko si sama ososobně odvolání přečetla, poupravila a dokončila ho. Poté ho stvrdila svým podpisem a předložila ho vězeňské zprávě. Je to totiž jediný způsob jak odvolání z vazby podat. Já, jako její právník, odvolání předložím přímo soudu. U této vlády musíme předpokládat vše - i to, že se její odvolání ztratí. Proto budou předloženy dvě.

*Tato zpráva byla aktuální pro 26.10.2011.

Vlasenko: Nejsou důkazy, neexistuje jediná věc, která by usvědčovala nebo alespoň naznačovala vinu Tymoshenkové!

23. října 2011 v 18:01 | posted by Snooki
Sergil Vlasenko, vedoucí právnické skupiny paní Tymoshenko uvedl, že v nově otevřeném případu se soudcem ve spojitosti s SESU, kde pracovala Yulia Tymoshenko jako ředitelka a momentálně je na ní uvalena další žaloba, je zvláštní už jen to, že vyšetřovatel, který má věc na starosti vlastně ani nebyl schopen sestavit a přečíst obvinění.

"Když začal vyšetřoval odříkávat část, kde mělo padnout obvinění, do celého textu se zamotal, začal opakovat věty, které padaly už dříve a obvinění tam vlastně nikdy nepadlo. řekl Vlasenko.

Řekl také, že jsou v usnesení závažné chyby: "Když jsme začali žádat o jasné vyjasnění otázky, bylo nám řečeno, že to nám nemůže zodpovědět. Podle našich informací Yulia Tymoshenko byla ve vedení SESU od roku 1997. Pracovala tam v letech 1995-1997. Vyšetřovatel uvedl, že tam pracovala v roce 2000. Když jsem se ho zeptal, jak k tomuto závěru došel, odpověděl mi na to: "Důkaz se najde později..." řekl Vlasenko.

"Formulování obvinění Yulia Tymoshenko bylo sepsáno, že se pokusila dluhy SESU přehodit na stát. Zeptali jsme se na nějaké tedy exitující dokumenty toto potvrzující. Bylo nám řečeno, že žádné neextistujou. Dostali jsme se kopii dopisu ministra financí a spravedlnosti, ve kterém jasně potvrzuje, že žádné státní záruky vydanné pro některou z povinností SESu vydány za fungování Tymoshenko nebyly! Když nejsou státní záruky, jak potom může být obvinění?! doplnil Vlasenko.

Vlasenko: Janukovyč pouze zastrašuje!

23. října 2011 v 17:50 | posted by Snooki
Vedoucí právnického týmu Yulia Tymoshenko Sergej Vlasenko se domnívá, že procest s ex-soudcem Mykola Zamkovenko, který v roce 2001 propustil Yulii Tymoshenko z vazby je pouze tlak, který vytváří prezident Janukovyč na Kyjevský soud, ke kterému bude putovat odvolání paní Tymoshenko. Je to pouze zastrašování.

"Jsem přesvědčem, že vláda v čele s panem Janukovyčem chce jen ukázat soudci, který naše odvolání dostane, že má pouze dvě možnosti. Že buď sklopí oči a s potem stékajícím mu po čele hrůzou potvrdí rozsudek okresního soudu a nebo půjde ve stopách Zamkovenko a hrozí mu také trest, za správné rozhodnutí." řekla Vlasenko.

"Věřím, že tohle je jen zjevný nátlak na soud, který dostane naše odvolání. Je to další pokud ukázat celé Ukrajině a hlavně její justici, kdo je tady šéf - není to soudce, ale je to státní zástupce v čele s prezidentem." dodal Vlasenko.

Vlasenko: Janukovyč podává falešné informace!

23. října 2011 v 17:42 | posted by Snooki
Sergij Vlasenko, vedoucí právnického týmu Yulie Tymoshenko, uvedl, že prezident Viktor Janukovyč podává mylné informace veřejnosti, které velmi souvisí s trestním řízením proti ex-premiérce Yulii Tymoshenko a Spojených energetických systémů na Ukrajině.

"Byl odvisílán rozhovor s prezidentem Viktorem Janukovyčem, ve kterém on podával falešné informace. Jestli není pan prezident dostatečně správně informován a že někdo z jeho okruhu lidí mu podává falešné informace, tak to pořád není důvod k tomu, aby tyto informace šířil! Pan prezident by měl brát v úvahu rozhodnutí ruských a amerických soudů!" řekl Vlasenko.

"Ano já můžu potvrdit, že paní Tymoshenko byla vyšetřována v tomto případu jak v Rusku, tak v USA. Ale jejich Nejvyšší soudy úzavřeli tento přídat s tím, že je zde absence trestného činu a tím pádem osvobodili všechny zůčastněné! Držím v ruce dokonce kopii tohoto usnesení. Rozhodnutí bylo takto napsáno speciálně kanceláři pana prezidenta 26. listopadu 2003." dodal Vlasenko.

Vlasenko také řekl, že v usnesení je jasně psané, že americký soud rozhodl, že žádné spojení mezi Lazarenkem a Spojenými energetickými systémi Ukrajiny(dále jen SESU) není. "Americké úřady několikrát uvedli a potvrdili zprávu, že žádná spojitost mezi SESU a případem Lazarenko není".

"Pokud dostává prezident mylné informace, jsme připraveni ho informovat i se všemi doklady a dokumenty o pravosti našeho tvrzení! Ale žádáme pana prezidenta, aby nepodával mylné informace s rozhovorech a oficiálních prohlášeních. Děkujeme!" dodal Vlasenko.

Vlasenko: Právníci připravili odvolání proti rozhodnutí okresního soudu

20. října 2011 v 23:50 | posted by Snooki
Advokáti Yulie Tymoshenko jsou připraveni se odvolat proti Kyjevskému okresnímu soudu a jeho rozhodnutí z 11.řijna 2011, kterým poslal Yulii Tymoshenko na 7 let do vězení.

"Odvolání je již připraveno a momentálně se dolaďuje. Poslední úpravy budou velmi brzy dokončeny, podepsány a předloženy v souladu s platnými zákovy." řekl Vlasenko.

Podle právního zástupně Yulie Tymoshenko je v odvolání hlavně stížnost na vše, co bylo při přípravě vyšetřování, samotném vyšetřování i při soudním líčení porušeno. "Schromáždili jsme základní a nejzávažnější porušení , ke kterým došlo během vyšetřování i během procesu." řekl Vlasenko.

Lhůta pro odvolání končí 26.řijna - příští středu.

PETICE ZA PROPUŠTĚNÍ YULIE TYMOSHENKO!

19. října 2011 v 22:16 | posted by Snooki

PODEPIŠ PETICI ZA PROPUŠTĚNÍ YULIE TYMOSHENKO!

Mám pro vás důležitou zprávu, Byla vytvořena petice za propuštění Yulie Tymoshenko, je potřeba co nejvíce podpisů a odeslaných dopisů. Tuto petici podepsalo už nespočet politiků, celebrit a známých osobností. Podepsáním této petice se odešle e-mail do institucí Eu(Soud pro lidská práva, ...).
Pro podepsání tedy klikněte na obrázek a vlevo je formulář ve kterém vyplníte jméno, přijmení, adresu a odešlete. To je vše a určitě tím pomůžete! DĚKUJEME!

Schiffer: "Naprosto nepřipustitelné..!"

19. října 2011 v 20:15 | posted by Snooki
Francouzský spisovatel a filozov Daniel Salvatore Schiffer označil trest pro bývalou ukrajinskou premiérku Yulii Tymoshenko jako nepřijatelný! Proshlásil: "Tímto případem se Ukrajina bohužel vrátila do dob diktatury Stalina. Tohle jen politická čistka..."

Podobně posoudil i zatčení Tymoshenkové v soudní síni před vynesením verdiktu za hrubé porušení trestního práva. O tomto prohlásil: "Je to nespravedlivé a naprosto nepřiměřené!"
Dále řekl, že Janukyč není hoden tomu, vládnout v zemi, která aspiruje na vstup do Evropské Unie. "Nová obvinění proti paní Tymoshenkové jsou jen zoufalá snaha přesvědčit západ, který tvrdě odsoudil celý procest a hlavně prezidenta Janukovyče, že rozsudek z 11. řijna byl správný! Pan prezident se totiž velmi přepočítal...celý svět jde momentálně proti němu a stojí na straně paní Tymoshenko!".
Díky odsouzení paní Tymoshenkové se i FIFA rozhodla, že odmítá ořádat mistrovství světa ve fotbale na Ukrajině. Tomuto kroku dopomoh právě Daniel, který o tom FIFU přesvědčil a připravil tak o toto privilegion Ukrajinu. Daniel také navrhl právníkům Tymoshenkové aby podali odvolání k Nevyššímu soudu pro lidská práva ve Štrasburgu.
"Věřím, že soud uzná a bude požadovat okamžité propuštění paní Tymoshenko, tak jako celý svět!" dodal.
"Demokraté všech zemí spojte se! Ať už jste kdokoliv...podepiště tuto petici! Janukovyč jí pak bude muset předložit soudu a požadovat okamžité propuštění Tymoshenkové."

Kanada je znepokojená děním na Ukrajině!

19. října 2011 v 20:03 | posted by Snooki
Poslanecná sněmovna v Kanadě je velmi znepokojena děním na Ukrajině.

"Poslanecká sněmovna jednotně vyjádřila své znepokojení na děním na Ukrajině. Hlavně politicky motivovaným procesem proti Yulii Tymoshenko. Kanada to celé cítí jako záměrné pronásledování a likvidace paní Tymoshenko." řekl Paul Gród.

Zaluskyy Taras uvedl, že pokud chce Ukrajina patřit mezi demokratické státy, měla by okamžitě skoncovat s politicky motivovanými štvanicemi jako je ta na paní Tymoshenko.".

Gahler: Janukovyč chce jen sprostě zlikvidovat Yulii Tymoshenko! Jde jen o mstu...

19. října 2011 v 19:53 | posted by Snooki
Poslanec Evropského parlamentu Michael Gahler věří , že Ukrajinskému prezidentovi Viktoru Jakovyč jde více o to odstanit svou největší konkurentku Yulii Tymoshenko než o budoucnost, blaho a vstup Ukrajiny do EU.

"Je zřejmé, že hlavní zájem Janukovyče se odstanit z cesty paní Yulii Tymoshenkovou, aby mu nemohla konkurovat v příštích parlamentních a prezidentských volbách. On nemá hodnoty jako blaho a spravedlnost na Ukrajině, ale jeho zajímá jen vlastní podnikatelská činnost a vlastní properita! Z tohoto kroku vidí pouze výhody - může jakkoliv nakládat s majetkem a penězi státu a o to jediné mu jde! Má absolutní moc!"

Dále je přesvědčen, že Ukrajinský lid nedovolí vytvořit absolutní monopol na politické scéně a nedovolí věznění paní Tymoshenko. "Ukrajinský národ dal za pravdu paní Tymoshenko, že volny na Ukrajině byly zmanipulované, ovšem dal Janukovyčovi ještě jednu šanci, on jí ale sprostě zneužil k likvidaci paní Tymoshenko! Tento národ je na cestě do Evropy a další nepravosti ze strany Janukovyče nedovolí!" dodal Gahler.

Když byl Janukovyč na návštěvě v Bruselu, byo mu jasně řečeno: "Pokud se chystáte na změny v politickém režimu, dopředu to oznamte!" ale i toto porušil!

"Nemůžeme povolit Ukrajině vstup do Evropské Unie, protože by se natolik přiblížila Evropským zemím, že je to až nemyslitelné. Toto rozhodnutí jsme učini díky případu s paní Tymoshenkovou. Na ukrajině vládnou staré sovětské zvyky a je jasné, že u tohoto případu, jde jen o mstu ze strany prezidenta Janukovyče. Je to naprosto pobuřující a absurdní a natolik to snížilo pana Janukovyče, že je milion procent pod úrovní Evropských zemí. Toto my v EU nechceme!!!" dodal Gahler
 
 

Reklama