Articles

Kanada: Očisti její pověst a omluv se Yanukovyč!

18. října 2011 v 19:04 | posted by Snooki
Kanadská skupina pro demokracii na Ukrajině se domnívá že politicky motivovaný soud s Tymoshenko povede k dalšímu potlačování opozice.

"Situace na ukrajině je znovu velmi nejistá! Politicky motivovaný soud a trest zvýšený o obrovskou pokutu pro Yulii Tymoshenko, hlavní opoziční leader Viktora Yanukovyče vede zcela jistě k dalším represím na Ukrajině!" napsal kanadský preiér v otevřeném dopise pro Viktora Yanukovyče.

Kanadská skupina pro demokracii na Ukrajině naléhavé žádala kanadského premiéra, aby se pokusil přesvědčit Ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovyče aby očistil pověst paní Tymoshenko a aby jí dostal z vězení a omluvil se jí! Podle skupiny byla zneužita moc! Kanada požaduje výrok soudu takto: Schválit zákon, který osvobodí paní Tymoshenko! To bude znít daleko lépe celemu světu, než věznit paní Yulii Tymoshenko!".

"Paní Tymoshenko by měli ctít a ne ji věznit!" dodala kanadská skupina pro demokracii na Ukrajině.

Kanadský premiér: "Jsem znepokojen štvanicí na paní Tymoshenko!"

18. října 2011 v 18:43 | posted by Snooki
Kanadský premiér Spethen Harper se vyjádřiv v dopise pro ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovyče, že je velmi znepokojen nad soudem s bývalou ukrajinskou preérkou Yulií Tymošenkovou. Podle něj má soud jasnou politickou motivaci.

"Ukrajina a Kanada mají zvláštní partnerský vztah, který byl vytvořen hlavně ukrajinskými přistěhovalci v Kanadě. Jsem proto velice znepokojen posledním vývojem ve Vaší zemi a to zejména zjevnou politickou motivací soudu s Yulií Tymoshenko." napsal v dopise Harper.

Kanadský premiér zdůraznil, že souhlasí s ostatními odborníky, kteří tvrdí, že soud s Tymoshenko nemá prvky řádného procesu a spravedlnosti. "Celá Kanada je přesvědčena, že spravedlivé a neávislé soudnictví je základem pro demokratický stát. Jistě si vzpomínáte na mou koncerenci v Kyjevě v řijnu 2010, povzbuzoval jsem celou Ukrajinu k závazku k demokracii. Nemohu přihlížet na velmi negativní dopad na vztahy Kanady a celého světa s Ukrajinou díky této štvanici na paní Tymoshenko!"
"Naše dobré vztahy s Ukrajinou byli postaveny na dodržování demoracie, lidských práv a právního státu. Kanada je stále silný člen v boji o demokracii, mír a prosperující Ukrajinu. K tomuto cíly jsme se zavázali, ale za těchto okolností budeme muset závazek porušit..."
 
 

Reklama